Kon Tiki (2012) online ke shlédnutí

Přehrajte si po internetu unikátní dobrodružný dokument Kon-Tiki natočený v roce 2012 podle skutečné události. Přímo zde na této stránce jsme pro vás připravili zdarma ke shlédnutí tento hodně povedený norský film. Film zachycuje příběh mořeplavce a dobrodruha Thora Heyerdahla, který se rozhodl na jednoduchém dřevěném voru přeplatit Tichý oceán.

Na této stránce pro vás máme pohodlně a hlavně naprosto zdarma online ke shlédnutí film Kon Tiki. Jedná o úžasný mix dobrodružného, dramatického, historického, životopisného a akčního filmu. Kon-Tiki je jméno balzového voru, na kterém se dobrodruh Thor Heyerdahl rozhodl přeplavit Tichý oceán.

Plavba se uskutečnila v roce 1947 a pomáhalo mu pět dalších kamarádů. Legendární cesta trvala 101 dní a měla pro všechny mořeplavce úspěšný a šťastný konec. Primitivní loď vyplula z Peru z městečka Callao dne 28. dubna 1947 do plánovaného cíle cesty tedy Polynésie se dostala loď 8. srpna, kdy ztroskotala na ostrově Raroia v souostroví Tuamotu.

Thor Heyerdal byl antropolog a dobrodruh, který touto výpravou chtěl ověřit svojí hypotézu, že Polynésie mohla být obydlena za pomocí i velmi primitivních vorů na kterých se dnešní Polynésané plavili po Tichém oceánu za pomocí mořských proudů. A díky svému odhodlání se mu podařilo dokázat, že něco takového skutečně možné je.

Režisérská dvojice Joachim Ronning a Espen Sandberg si pro nás připravila film, který tento poutavý příběh dokáže podat v krásných záběrech a vynikajícími hereckými výkony. Víc jak půlstoletí staré dobrodružná výprava Thora Hayerdala tak ožívá v zcela novém světla a vy se můžete stát její součástí.

Rozhodně tak moc dlouho neváhejte a přehrajte si film Kon-Tiki (2012) naprosto pohodlně a zdarma online přímo na této stránce. Přejeme vám příjemnou zábavu při sledování.

TOPlist