Rcenze filmu Milerovi na tripu (2013)

Chválím český překlad názvu této americké komedie, protože je poměrně výstižný. Před jejím zhlédnutím jsem si totiž říkal, že snímek bude zřejmě o rodince na výletě nebo o rodince na drogách, ale překvapivě se mi dostalo trochu od obojího.

L14A2044.dng

Zhruba čtyřicetiletý David (Jason Sudeikis – Šéfové na zabití) žije sám jako dealer marihuany a je oloupen o výtěžek za několikatýdenní prodej. Od svého bohatého dodavatele získá možnost odpracovat si ztrátu tím, že převeze zásilku marihuany z Mexika do USA. Aby byl na hranicích méně nápadný, přibere k sobě několik náhodných lidí a zaplatí jim za to, že se s ním budou vydávat za rodinku na dovolené. Tedy holku z ulice a dva lidi, co bydlí ve stejné budově jako on – osamoceného pihatého kluka a striptérku (Jennifer Aniston). Cesta tam proběhne bez komplikací, nicméně v Mexiku se zjistí, že té trávy je víc, než se předpokládalo (konkrétně dvě tuny) a že domluvený karavan na převoz je mimořádně podezřelé monstrum dostatečné velké, aby se do něj ta zásilka vešla. A po stopě falešné rodinky se samozřejmě vydá i naštvaný mexický drogový boss se zabijáky, jak už to tak bývá…

miller2

Film natočil Rawson Marshall Thurber, režisér komedie Vybíjená. I tam fungoval celkem dobře slovní humor a většina dalších gagů a u Millerových na tripu tomu není jinak. Vtipy jsou vesměs vydařené (párkrát jsem se nahlas zasmál) a herci dostatečně dobří na to, aby je dokázali patřičně prodat. I vedlejší role jsou dobře obsazené a film dokonce obsahuje zvraty (občas kupodivu i překvapivé). Příjemný dojem však trochu sráží seriózní momenty, které se sem nehodí, jedou podle zavedených klišé a jsou předem odhadnutelné a předpokládatelné – hádky, drobná nedorozumění, následná usmiřování, motiv toho, že se z nejprve nesourodých hrdinů začne formovat skutečná rodina, atd.

Ovšem pozor, nejde o rodinnou komedii. Humor je často vulgární, a přestože vyloženě sprostých slov je pomálu, vyskytují se tu hojně narážky na orální sex, incest, obří varlata a podobně. V rámci filmů pro dospělé (v americe rating R) se ale Millerovi na tripu až příliš drží zkrátka a nedosahují ani scénářem, ani kvalitou humoru kvalit např. komedií Judda Apatowa. Přesto se jedná o poměrně příjemnou a zábavnou podívanou. A Jennifer Aniston i přes svůj věk jako striptérka ujde, ovšem ničeho odvážného se nedočkáte.

Komentáře jsou uzavřeny.

TOPlist